Zalety i wady ubezpieczeń

W sferze ubezpieczeń nie ma produktów idealnych. To jest prawda, niezależnie od tego jak agenci nas będą gorliwie przekonywali, że jest inaczej. Towarzystwa ubezpieczeniowe nie są instytucjami charytatywnymi i są nastawiona na osiąganie zysku. Oczywiście, wszystkie działają zgodnie z prawem, dlatego nie musimy się obawiać, że nasze wpłacone pieniądze nie są bezpieczne. Należy jednak zwrócić uwagę na to co podpisujemy i przede wszystkim zanim podpiszemy polisę zajrzeć do Ogólnych Warunków Ubezpieczeń, do których często polisa się odwołuje.

Generalnie polisy ubezpieczeniowe na życie mają dużo więcej zalet niż wad i trzeba je rozpatrywać jako coś, co jest nam właściwie niezbędne do spokojnego życia. Jeśli ktoś mówi, że ubezpieczenia na życia mają same wady to zwykle są to osoby, które przed podpisaniem umowy nie zapoznały się z OWU, a w rezultacie nie doczytały zakresu ubezpieczenia na życie, który obejmowała polisa.

Zaletami ubezpieczeń na życie jest to, że są bardzo wszechstronne, a za niewielką kwotę potrafią doskonale zabezpieczyć naszą przyszłość, a także przyszłość naszej rodziny w razie zajścia nieprzewidzianych okoliczności. Jeśli zdecydujemy się na ubezpieczenie z opcją inwestowania to oprócz zabezpieczenia nas i naszej rodziny otrzymujemy możliwość zarabiania dodatkowych pieniędzy.Towarzystwo w naszym imieniu będzie inwestować powierzone fundusze, w zależności od ryzyka jakie będziemy chcieli ponieść możemy zarobić niewiele, ale także bardzo duże kwoty.

Do wad ubezpieczenia na pewno należą okresy karencji jeśli chodzi o ryzyka związane z zachorowaniami na poważne choroby,które wynoszą od jednego miesiąca do pół roku. Tak samo jest z operacjami,które też mają okresy karencji. Wszystkie dane i dokładny katalog schorzeń zwiera OWU. Oprócz tego jeśli ubezpieczamy się to kiedy chcemy zrezygnować z ubezpieczenia nie są nam zwracane wpłacone środki w całości, a często pobierana jest opłata manipulacyjna. Dlatego decyzję o ubezpieczeniu się trzeba podejmować rozsądnie.