Ranking towarzystw ubezpieczeniowych

Wiele portali związanych z ubezpieczeniami oferuje jako jedną ze swoich funkcjonalności ranking towarzystw ubezpieczeniowych, który powinien być dla nas dobrą podpowiedzią jeśli wybieramy polisę na życie.

Ilość towarzystw ubezpieczeniowych sprawia, że porównanie ich stanowiłoby duże utrudnienie i pochłonęłoby dużo czasu na sprawdzenie każdego z nich.
Zanim zdecydujemy się na podpisanie polisy na życie, która w dobrym układzie zwiąże nas z jedną firmą na długie lata zasięgnijmy opinii wśród znajomych, może oni będą nam w stanie udzielić jakiś porad co do wyboru towarzystwa ubezpieczeniowego. Jeśli nie to pozostaje nam tylko przewertowanie internetu i poszukanie wiarygodnych rankingów towarzystw ubezpieczeniowych.

W rankingach takich sprawdzajmy tylko te pozycje, które wydają nam się najistotniejsze. Pomyślmy przede wszystkim o tym jak wygląda likwidacja szkody czy wypłata odszkodowania i wybierzmy to towarzystwo,które nie robi w tym temacie żadnych przeszkód i szybko pieniądze znajdują się na naszym koncie lub koncie naszych najbliższych.

Popatrzmy także jak firmy ustosunkowują się do chęci przeniesienia polisy do innego ubezpieczyciela, bo niewykluczone, że inna firma w trakcie trwania naszej polisy zaproponuje nam lepsze warunki i będziemy chcieli z nich skorzystać. Z rzeczy ułatwiających życie to warto zwrócić uwagę na to czy towarzystwo ma infolinię i jak długo jest ona czynna lub ile formalności trzeba załatwiać bezpośrednio w firmie, a które formalności możemy załatwić przez telefon czy internet. To będzie dla nas duże uproszczenie i zaoszczędzenie czasu.

Warto popatrzeć także na wyniki finansowe towarzystwa ubezpieczeniowego oraz jego kapitał zakładowy. Te dane będą gwarantem bezpieczeństwa środków, które wpłacimy do firmy ubezpieczeniowej. Jeśli pomimo przestudiowania rankingu mamy jakieś wątpliwości warto poszukać o wybranym towarzystwie informacji na jego temat na forach internetowych, to czasami bywa cenne źródło wiedzy na temat danej firmy.