Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?

Rodzajów polis na życie jest na polskim rynku ubezpieczeniowym bardzo wiele. Ogrom opcji, z którymi spotkać się może klient zanim podpisze umowę ubezpieczeniową może sprawić, że nie będziemy potrafili wybrać tych najważniejszych dla nas.

Dlatego warto odpowiadać na pytania agenta z firmy ubezpieczeniowej, który  wybierze dla nas najlepszą ofertę ubezpieczenia, idealnie dopasowaną do naszych potrzeb. Nie ma bowiem sensu płacić za ryzyka i opcje polisy, które w naszym przypadku nie mogą mieć miejsca. Dobrym przykładem jest tutaj obrazowy przykład ryzyka związanego z usunięciem płuca, w przypadku, kiedy jedno z płuc zostało nam usunięte kilka lat temu. Przykład może jest drastyczny, ale obrazowo pokazuje nam dlaczego powinniśmy zwracać uwagę na treść polisy i zakres ubezpieczenia, za który przecież płacimy comiesięczne składki.

Istotne postawienia polisy, na które powinniśmy zwrócić uwagę zależą najbardziej od naszego wieku, stanu cywilnego i ogólnej sytuacji życiowej. Młodzi ludzie powinni na przykład wykupić sobie opcję wypłaty pieniędzy w związku z urodzeniem dziecka, to zawsze będą pieniądze, które się przydadzą.

Ogólnie jeśli chodzi o polisy na życie to trzeba zwracać uwagę na kilka najistotniejszych zapisów w umowie, które są wspólne dla większości typowych polis. Należy do nich wysokość sumy ubezpieczenia czyli ile pieniędzy wypłaci nam ubezpieczyciel kiedy wydarzy się ryzyko objęte ubezpieczeniem. Koniecznie trzeba sprawdzić czy polisa działa na wypadek śmierci, kalectwa czy poważnej choroby uniemożliwiającej pracę zarobkową. To jest ważne zabezpieczenie dla nas i naszej rodziny w przypadku nieszczęśliwych i nieprzewidzianych wydarzeń.

Musisz także przewidzieć, że Twoja sytuacja może ulec zmianie, szczególnie, że umowę ubezpieczenia zawierasz na wiele lat. Dlatego warto sprawić jak często możesz ją aneksować i jakie mogą być tego konsekwencje – opłaty, prowizje, kary. Żeby wybrać najlepszą polisę dla siebie warto skorzystać z porównywarki polis na życie.