Dodatkowe opcje do polisy na życie

Polisa na życie może być jak dobrze skrojony garnitur, szczególnie jeśli skorzystam z opcji indywidualnego ubezpieczenia na życie, a nie będziemy korzystać z opcji ubezpieczenia grupowego, które poleca nasz pracodawca. Polica na życie to jeden podstawowy dokument, w którym możemy rozszerzać sobie zakresy ubezpieczenia i dokupować dodatkowe opcje, na cały okres trwania ubezpieczenia lub na jego fragmenty.

Do najpopularniejszych, często wybieranych opcji dodatkowych należą:

  • śmierć w wyniku nieszczęśliwego wypadku – tutaj istnieje jeszcze podział na zwykłe wypadki oraz śmierć w wyniku wypadku komunikacyjnego, w przypadku śmierci ubezpieczonego rodzina lub wskazana w polisie osoba dostanie odszkodowanie
  • ryzyko trwałego inwalidztwa
  • pobyt w szpitalu na skutek nieszczęśliwego wypadku, odszkodowanie płatne za każdy dzień pobytu w szpitalu
  • poważne zachorowanie, pozwala uzyskać środki na leczenie poważnych chorób jak nowotwory, stwardnienie rozsiane, rehabilitacja po udarze czy zawale serca
  • zwolnienie z opłacania składek w przypadku niemożności podjęcia pracy zarobkowej w wyniku nieszczęśliwego wypadku
  • śmierć lub trwałe inwalidztwo członka najbliższej rodziny ubezpieczonego

Opcji dodatkowych do podstawowego ubezpieczenia na życie jest bardzo wiele i każde z ponad 30 towarzystw ubezpieczeniowych jakie działają na polskim rynku ma różne warianty ubezpieczeń. Pamiętajmy jednak, by wszystko dokładnie przekalkulować ponieważ nie każde dodatkowe ubezpieczenie jest warte swojej ceny.

Warto także sprawić czy przypadkiem zakup kilku ubezpieczeń w pakiecie nie będzie tańsze niż kupowanie każdego osobno. Warto pamiętać, że im jesteśmy starsi tym większe ryzyko ponosi firma ubezpieczeniowa ubezpieczając nas nie tylko w zakresie podstawowym, ale także rozszerzonym dlatego jeśli mamy możliwość to warto zdecydować się na polisę ubezpieczeniową w miarę szybko. Oczywiście, polisy indywidualne są droższe niż polisy dla grupy, ale dzięki indywidualnej polisie możemy wynegocjować sobie najlepsze warunki dla nas.